نکات خرید دوربین مدار بسته

سیوان الکتریک ایرانیان

نکات خرید دوربین مدار بسته

هر روزه خلافکاران , سارقان , تبهکاران و بزحکاران روش های جدیدی برای دستیابی به اهداف شوم خود ابداع می کنند که برای پیشگیری و مقابله با این افراد باید وقت و هزینه ی زیادی صرف کرد. از طرفی هم اتفاقات و پیشآمد های سهوی و عمدی زیادی در اطراف ما رخ می دهد که موجب خسارات مالی و روانی برای افراد و خانواده ها می گردد. یکی از کم هزینه ترین و موثر ترین راه ها برای پیشگیری از اتفاقات ناگوار و روشن شدن قضایا بعد از وقوع اتفاق یا حادثه. , سیستم دوربین مدار بسته است. حضور دوربین مدار بسته به دلیل اثر روانی خود می تواند در پیشگیری از وقوع جرم و خرابکاری های عمدی مثمرثمر باشد.و بعد از وقوع اتفاقات و خرابکاری های عمدی یا سهوی نیز فیلم های ذخیره شده در سیستم دوربین مدار بسته می تواند بسیار روشن گر بوده و کمک کننده باشد.


هدف خود را از خرید دوربین مدار بسته مشخص کنید

از سیستم دوربین مدار بسته می توان برای هدف های گوناگونی استفاده کرد . برخی از انواع دوربین های مداربسته برای کنترل تردد و یا رفتار افراد مورد استفاده قرار میگیرنده , برخی به جهت بالا بردن ضریب امنیت مکان جهت جلوگیری از ورود سارقان و برخی برای اهداف مالی و ثبت حساب و کناب و … هدف خود را از گذاشتن سیستم دوربین مداربسته مشخص کنید تا در هزینه و زمان نصب صرفه جویی کنید . قبل از خرید دوربین مداربسته با کاشناسان دیاکالا تماس گرفته و اهداف خود را تشریح کنید . ما در دیاکالا مناسب ترین سیستم را به شما معرفی خواهیم کرد. از سیستم های جدید با انتقال تصویر رایگان استفاده کنید: دستگاه های مرکزی دوربین مداربسته که با نام های DVR , XVR , NVR و HVR شناخته می شوند وظیفه مدیریت , آرشیو تصاویر و اشتراک گذاری بر روی اینترنت را بر عهده دارند . روش اشتراک گذاری بر روی بستر اینترنت ( انتقال تصویر ) بستگی به برند سازنده برد اصلی دستگاه رکورد دوربین مدار بسته دارد . برخی دستگاه های مرکزی رکورد دوربین مدار بسته می توانند تصاویر را بر روی سرورهای خود برای شما منتقل و اشتراک گذاری کنند و نیاز به ای پی ثابت STATIC IP یا DDNS مجزا ندارند . خرید این دستگاه های می تواند در طولانی مدت مقرون به صرفه باشد. هنگام خرید سیستم دوربین مداربسته از کارشناسان دیاکالا بخواهید سیستم های دوربین مدار بسته با انتقال تصویر رایگان را به شما معرفی کنند.


هارد شرکتی نخرید

دستگاه های مرکزی برای آرشیو تصاویر به هارد اینترنال نیاز دارند . این هارد ها با کابل ساتا به دستگاه متصل می شود و تصاویر بر روی هارد ذخیره می گردد. در سال های اخیر به دلیل بالا رفتن قیمت انواع هارد , نوعی از هارد های دست دوم به کشور وارد شده که در بازار اصطلاحا با نام هارد شرکتی شناخته می شود . هر چه فشرده سازی دستگاه بیشتر باشد , هزینه های آتی شما کمتر می شود دستگاه ذخیره سازی دوربین مداربسته تصاویر را فشرده کرده و بر روی هارد خود آرشیو می کند . هر چه قدرت دستگاه مرکزی دوربین مدار بسته بیشتر باشد فشرده سازی تصاویر با تکنولوژی بالاتری صورت می پذیرد . عموم دستگاه های بازار ایران دارای فشرده سازی H.۲۶۴ هستند . دستگاه های جدید تر دارای فشرده سازی H.۲۶۴+ و H.۲۶۵ و H.۲۶۵+ نیز هستند . دستگاه های سری X شرکت داهوا نیز دارای فشرده سازی قدرتمند H.۲۶۵ H.۲۶۵+ هستند. بالاتر بودن فشرده سازی می تواند حجم و در نتیجه هزینه هارد را در یک سیستم دوربین مدار بسته کاهش دهد.


سیوان الکتریک ایرانیان

سیستم برق اضطراری را فراموش نکنید

اگر از سیستم دوربین مدار بسته برای اهداف امنیتی استفاده می کنید بسیار مهم است که دوربین های شما در همه شرایط حتی قطعی برق به رصد محیط ادامه دهند . برای اینکه در هنگام قطعی برق سهوی یا عمدی سیستم شما از کار نیوفتد به UPS یا CPS نیاز دارید . جهت راهنمایی بهتر برای خرید UPS با کارشناسان فروش و فنی دیا کالا تماس بگیرید. برای دستگاه مرکزی دوربین رک بخرید رک بهترین محل نگهداری دستگاه ذخیره ساز دوربین مدار بسته است. رک با کمک فن های خود هوای خنک را برای کارکرد بهتر و طول عمر بیشتر به دستگاه می دهد. همچنین رک ها عموما دارای قفل بوده و دستگاه را از دسترسی افراد مختلف محافظت می کند.با توجه به قیمت پایین رک بهتر است از قرار دادن دستگاه بر روی سطوح خودداری کرده و آن را درون یک رک استاندارد با ابعاد مورد نیاز خود قرار دهیم. از فروشنده بخواهید برای سیستم شما محافظ یا استابلایزر پیش بینی کند یکی از بزرگترین تهدید ها برای وسائل الکتریکی و همچنین سیستم دوربین مداربسته , نواسانات برق است . نوسانات برق باعث آسیب دیدن برد های الکترونیکی دوربین ها و دستگاه شده و هارد را معیوب می کند . بهترین روش برای مقابله با نوسانات برق بکار گیری استابلایزر است اما در صورتی که قصد هزینه کردن برای خرید استابلایزر را ندارید حدالاقل یک محافظ برق در ورودی برق سیستم دوربین مدار بسته قرار دهید.