کرکره برقی چیست

سیوان الکتریک ایرانیان

در گذشته نه چندان دور در خیابان های شهر شاهد کرکره های دستی مغازه ها بودیم، کرکره دستی از آهن ساخته میشد به همین دلیل به مرور زمان ظاهر زیبای خود را در برابر وزش باد و باران از دست می دادند و نیاز به رنگ آمیزی مجدد داشتند. پس از سال ها خدمت حفاظ آکاردئونی جایگزین کرکره سنتی شد. اما به دلیل دشوار بودن مراحل ساخت و رنگ آمیزی حفاظ آکاردئونی از قیمت بالایی برخوردار بود. به همین ترتیب کرکره برقی جایگزین حفاظ آکاردئونی و کرکره سنتی شد. یکی از انواع درب اتوماتیک، کرکره برقی می باشد. امروزه استفاده از کرکره برقی بسیار رایج است و در بسیاری از مکان ها مانند سر در مغازه ها، درب پارکینگ، مراکز تجاری و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. امکان چاپ تبلیغات بر روی کرکره برقی وجود دارد، در نتیجه زمانی که مغازه شما بسته باشد وسیله تبلیغاتی بسیار مناسبی خواهد بود.


کرکره برقی با استفاده از موتور به طور عمودی و در جهت محور Y ها بالا و پایین می رود. موتور کرکره برقی را می توان به منبع برق سیمی و یا به منظور بهره وری انرژی به انرژی خورشیدی وصل نمود. در حقیقت کرکره برقی شکل مدرن کرکره دستی است. استفاده از کرکره برقی باعث ایزوله شدن یک مکان در برابر سرقت می شود. نسبت به سایر لوازم امنیتی زمان باز و بسته شدن کرکره برقی بسیار بالا است. کرکره برقی از جنس آلومینیوم ساخته شده است و به دلیل کاربری مناسب و آسان و رنگ آمیزی مختلف توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. تمام امنیتی که کرکره دستی برای شما فراهم می کند کرکره برقی با چندین درجه بالاتر برای شما فراهم آورده است. با نصب کرکره برقی در پنجره و درب منزلتان می توانید باز و بسته شدن آن را مدیریت نمایید. به همین دلیل استفاده از آن در فضاهای داخلی می تواند بسیار مهم باشد. اهرم و لوازم الکترونیکی به کار رفته در کرکره برقی قابل برنامه نویسی و تنظیمات خاص می باشد. شما می توانید اهرم و لوازم الکترونیکی را به گونه ای تنظیم نمایید که در یک زمان خاص باز و بسته شوند. به علاوه می توانید تنظیمات انجام شده را از راه دور کنترل نمایید.


منظور از کرکره برقی هوشمند چیست؟

اگر کمی به کرکره های نصب شده در سطح شهر دقت کنید متوجه می شوید که اکثرا از نوع کرکره هوشمند می باشند چراکه کرکره های هوشمند به لحاظ امنیت، راحتی و زیبایی غیر قابل مقایسه با کرکره های قدیمی می باشند. قبل از ورود نسل جدید کرکره، حرکت دادن آن تنها به کمک نیروی انسانی امکان پذیر بود و حرکت دادن کرکره کایر بسیار دشوار و خسته کننده بود ولی امروزه با ورود کرکره هوشمند باز و بسته نمودن کرکره تنها با فشردن دکمه ریموت کرکره برقی انجام می گیرد. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور فناوری های جدید، روز به روز بر توانایی هوشمند سازی خانه ها افزاوده شده است. از طرفی امنیت و هوشمند سازی خانه ها کم کم در حال تبدیل شدن به یک نیاز اساسی است. با توجه به همین مسائل ساخت و استفاده از انواع کرکره برقی نیز اضافه شده است. و در همین راستا سازندگان و نصاب های کرکره برقی نیز رو به استفاده هرچه بیشتر از کرکره هوشمند برقی آوده اند.


سیوان الکتریک ایرانیان

مزایای کرکره هوشمند

امروز پیشرفت تکنولوژی تاثیر بسزایی در زندگی روزمره ما نهاده است و این تاثیرات موجب بروز تغییراتی در مدل زندگی ما شده بطوریکه انجام کار های مختلف به حالت مکانیکی تبدیل شده است. استفاده از کرکره های هوشمند نیز از جمله این موارد می باشد که البته جایگزینی کرکره های هوشمند با کرکره های قدیمی مزایای بسیاری از جمله افزایش امنیت، سرعت و…نیز دارد. امنیت نصب کرکره هوشمند به معنی سرمایه گذاری در حفظ حریم خصوصی و امنیت خانواده و اموال شما می باشد. سرعت و سهولت سرعت و سهولت در باز و بسته نمودن درب منازل و یا سایر اماکن از دیگر مزایای کرکره هوشمند می باشد، به عنوان مثال به هنگام پارک خودرو در پارکینگ دیگر نیازی به خروج از خودور و باز و بسته نمودن درب پارکینگ نمی باشد. عملکرد بهتر از دیگر مزایای کرکره هوشمند می توان به سازگازی با همه شرایط جوی و عمر مفید بیشتر نسبت به درب ها و کرکره های قدیمی اشاره نمود، همچنین در اینجا لازم به ذکر است با توجه به اینکه کرکره های هوشمند با استفاده از نیروی برق کار می کنند، قطعی برق نیز خللی در عملکرد کرکره ایجاد نمی کند زیرا در این مواقع کرکره هوشمند بصورت دستی نیز قابل حرکت می باشد.